Tenis

Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale halowego turnieju ATP w Wiedniu. Polski zawodnik przegrał z Borną Coricem. Pochodzący z Chorwacji zawodnik wygrał w trzech setach.

W pierwszym secie Hurkacz stracił koncentrację w jednym momencie i to okazało się kluczowe w perspektywie całego seta. Nasz zawodnik został przełamany już w trzecim gemie. Do końca seta obaj zawodnicy solidarnie utrzymywali podania, Ostatecznie Chorwat wygrał 6:4.

Podobny przebieg miał drugi set. W nim bardzo dobrze serwował Hurkacz. Łącznie zdobył aż 16 asów serwisowych. Przy stanie 5:4 Polak miał piłkę setową. Niestety przy jej obronie Coric popisał się asem serwisowym, O secie decydował tie-break, który został zapisany na konto Polaka mimo początkowych problemów.

Z kolei w trzecim secie Hurkacz miał szansę na przełamanie rywala aż trzy razy. Niestety żadna z tych szans nie została wykorzystana. Obaj zawodnicy regularnie punktowali przy swoich serwisach. O końcowym wyniku decydował tie-break. W nim niestety lepszy okazał się Coric.