Piłka nożna

W spotkaniu 15. kolejki ekstraklasy Górnik Zabrze podejmował na własnym stadionie Widzew Łódź, którego pokonał 3:0. Na to spotkanie sprzedano ponad 16 tys. biletów.

PIERWSZA POŁOWA
W 18. minucie rywalizacji Górnik Zabrze objął prowadzenie. Dani Pacheco zagrał do Szymona Włodarczyka, a ten popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego.

Kilka minut później Lukas Podolski podwyższył na 2:0. Gracz zabrzan otrzymał podanie od Erika Janzy, po czym rąbnął z pierwszej piłki z szesnastego metra. Henrich Ravas, bramkarz Widzewa, nie miał za wiele do powiedzenia.

Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony gospodarze strzelili trzeciego gola, a dublet ustrzelił Włodarczyk. Podolski w sytuacji sam na sam z golkiperem podał do Szymona, a ten umieścił piłkę w siatce. To był gwóźdź do trumny.

Do przerwy aż trzema trafieniami prowadzili gospodarze.

DRUGA POŁOWA
W 58. minucie Karol Danielak dośrodkował do Bartłomieja Pawłowskiego, który oddał strzał głową, lecz Daniel Bielica skutecznie interweniował.

Po godzinie gry Podolski wyłożył piłę Robertowi Dadokowi, który w dogodnej okazji trafił w Ravasa.

Po niecałym kwadransie Bielica po raz kolejny wybronił uderzenie głową Pawłowskiego.

Jeszcze w trakcie doliczonego czasu Ravas obronił niebezpieczny strzał Piotra Krawczyka z Górnika.

Wszystkie bramki padły podczas pierwszej połowy i ostatecznie Górnik Zabrze ograł Widzew Łódź 3:0.

Po tym zwycięstwie Górnicy poszybowali o dwie pozycje w górę i teraz zajmują 12. miejsce w tabeli. Natomiast dotychczasowy wicelider, łódzki Widzew, plasuje się obecnie na 3. miejscu.

PKO Ekstraklasa – 15. kolejka
Górnik Zabrze – Widzew Łódź 3:0
18′, 45+6′ Włodarczyk, 24′ Podolski

Górnik: Bielica, Szcześniak, Bergstrom, Jensen (45+1′ Dadok), Wojtuszek (63′ Cholewiak), Jules, Pacheco (62′ Vrhovec), Janza, Włodarczyk (85′ Krawczyk), Podolski, Okunuki (85′ Szymański)

Widzew: Ravas, Stępiński, Szota (46′ Szota), Kreuzriegler, Zieliński (46′ Danielak), Hanousek (81′ Shehu), Kun (46′ Letniowski), Milos (78′ Zjawiński), Terpiłowski, Sanchez, Pawłowski