W szóstej kolejce rozgrywek Plus Ligi, wicemistrz z sezonu 2018/2019 Projekt Warszawa rozbił w  trzech setach PGE Skrę Bełchatów.

Początek pierwszego seta Skra rozpoczęła dzięki dwóm asom serwisowym w wykonaniu Mateusza Bieńka od prowadzenia (4:0), lecz przyjezdni z stolicy szybko doprowadzili do  remisu (6:6). Z biegiem czasu drużyna z Warszawy grała coraz lepiej i uzyskała pięć punktów przewagi (10:15). W dalszej fazie seta wicemistrzowie Polski z sezonu 2018/19 coraz bardziej powiększali swoją przewagę. Set zakończył się wynikiem 25:17 dla Projektu Warszawa.

Drugi set był zupełnym przeciwieństwem poprzedniej partii, gdyż obie drużyny grały punkt za punkt do wyniku (10:10). Wtedy to udanie po bloku zaatakował Kevin Tillie, a moment później asem serwisowym popisał się środkowy Piotr Nowakowski (10:12). Zawodnicy z stolicy przez większość tego seta kontrolowali sytuacje. Drużynie gospodarzy udało się doprowadzić do remisu (19:19). Bełchatowianie grali coraz lepiej w tej partii i udało im się wyjść na prowadzenie (21:20).  Jednak ten stan nie utrzymał się zbyt długo gdyż granatowo-biało-złoci szybko doprowadzili do wyrównania i konsekwentnie wygrywali kontry. Seta atakiem po skosie zakończył atakujący Projektu Warszawa Linus Weber (25:23). Stan meczu to 2:0.

Trzecia partia podobnie jak druga rozpoczęła się od wyrównanej gry zespołów z Bełchatowa oraz Warszawy (6:6). Z upływem trwania seta coraz bardziej bezradni i poirytowani byli gospodarze którzy w pewnym momencie przegrywali aż jedenastoma punktami (7:18). Set zakończył się wynikiem 25:11 dla klubu z Warszawy.

PGE Skra Bełchatów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 23:25, 11:25)

PGE Skra: Kłos, Kooy, Atanasijević, Łomacz, Bieniek, Lanza, Piechocki (Libero) oraz Musiał, Vasina

Projekt: Firlej, Tillie, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Weber, Wojtaszek (Libero) oraz Kowalczyk, Pawlun

MVP spotkania: Igor Grobelny