Hubert Hurkacz

W swoim pierwszym spotkaniu turnieju w Paryżu Hubert Hurkacz pokonał reprezentanta gospodarzy Adriana Mannarino.

W pierwszym secie to rywal najlepszego polskiego tenisisty był bliższy przełamania jednak nie wykorzystał trzech break pointów. W siódmym gemie Polak ponownie był w oparach jednak obronił dwie piłki i wygrał gema przy własnym serwisie. O końcowym zwycięstwie w pierwszym secie zdecydował tie-break w którym lepszy okazał się Wrocławianin zwyciężając 7:5.

W drugim secie rozstawiony z numerem dziesiątym Hurkacz przełamał grającego w drabince głównej po przejściu kwalifikacji rywala w dziewiątym gemie i nie oddał prowadzenia wygrywając kolejnego przy własnym podaniu i zwyciężając 6:4.

W drugiej rundzie 25-letni tenisista zmierzy się ze zwycięzcą pary Holger Runde – Stan Wawrinka.