Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin po blamażu przed tygodniem na inaugurację EuroCup Women zagrały świetne zawody i pokonały w ramach 2. serii europejskich gier w Lublinie Crvenę Zvezdę Belgrad 83-57.

Początkowa kwarta na sukces jednak nie wskazywała. Choć lublinianki po rzucie Amarykanki Mack szybko objęły prowadzenie, a w 2-giej minucie remisowały (4:4), to skuteczność była po stronie serbskiego teamu. Zawodniczki z Belgradu po celnych rzutach spod kosza i z dystansu objęły 7-punktowe prowadzenie i o interwencję poprosił trener Krzysztof Szewczyk. Koleją rzeczy była gonitwa lublinianek za rywalkami, lecz przed syreną oznajmiającą koniec pierwszej kwarty znów AZS-owi brakowało do rywalek 7 punktów (15:22).

Trener zespołu z Lublina ciągle spoglądał na swoje rezerwowe, często rotując boiskową „piątką”. Dała to wymierny efekt. Rozrzucała się Nia Cloouden, która w pojedynkę z rzędu zdobyła 10 punktów (2X3, 2X2), a dominować na deskach zaczęła Natasha Mack. Gospodynie tak się rozpędziły w poczynaniach, że zawodniczki Crveny Zvezdy zanim zorientowały się, że zostały doścignięte, do przerwy już wyraźnie ustępowały (44:35).

Trzecia kwarta do kontynuacja popisu lubelskiej drużyny. Z trzema punktami dołączyła Alexandra Stanacev, a rajdy kończone rzutami spod kosza, ale także zza linii 6,75 kończyła Emilia Kośla. Przyjezdne całkowicie zatraciły skuteczność, co było pochodną twardej gry w obronie Mack i koleżanek. Rozpaczliwe próby gości były wodą na młyn dla lublinianek, które z każdą minutą powiększały przewagę i po trzech kwartach było już 21 punktów zaliczki (66:45).

W ostatniej szybko stało się jasne, że dylematem będą tylko rozmiary zwycięstwa. Dwie „trójki” zanotowała Aleksandra Kuczyńska, a dobrze w zbiórkach prezentowała się Anna Wińkowska i w 36. minucie na tablicy wyników pokazała się 32-punktowa przewaga zespołu z Lublina (80:58). Od większego kataklizmu wybawił Crvenę Zvezdę trener Szewczyk, sięgając po głębsze rezerwy, dając pograć mniej do tej pory występującym zawodniczkom. Ostatecznie i tak wysokie, 26-punktowe zwycięstwo (83-57) zostało przy lubliniankach.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Crvena Zvezda Belgrad 83-57 ( 15-22, 29-13, 22-10, 17-12)

AZS UMCS: Clouden (22), Mack (17), Kośla (13), Trzeciak (9), Stanaćev (9), Kuczyńska (7), Wińkowska (4), Ziętara (2), Zając, Paulsson-Glantz.
Crvena Zvezda: Hall (17), Jakovina (10), Miseljic (6), Bogicevic (6), Colic (6), Katanic (4), Bojovic (3), Aifuwa (3), Zecevic (2), Naumcev, Corto, Nedeljkov.