tenis
fot: news18.com

Iga Świątek w nocy z wtorku na środę wygrała pierwszy swój mecz w turnieju WTA Finals, czyli turnieju mistrzyń dla najlepszej ósemki. Polka pokonała Darię Kasatkinę 6:2, 6:3.

W pierwszym secie Świątek przełamała na 2:0, a następnie na 6:2. Początek kolejnej partii ułożył się podobnie. Przyszło przełamanie na 2:0, ale było to jedyne przełamanie, więc set trwał o jeden gem dłużej.

Polka w tym meczu zdobyła więcej punktów po returnie, ale popełniła więcej błędów niewymuszonych, co jednak nie przeszkodziło w zwycięstwie. Z serwisu znacznie lepiej punktowała Świątek, co w statystykach podaje serwis flashscore.pl

Kolejny mecz rozegra w nocy z czwartku piątek. Jej rywalką będzie Caroline Garcia, która pokonała Coco Gauff 6:4, 6:3.