Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Lechię Gdańsk 2:1, a bramki dla wicelidera PKO Ekstraklasy zdobyli Bartosz Kapustka i Ribeiro.

Od początku spotkania to Legia narzuciła swój styl gry, a drużyna Lechii ograniczała się do przeszkadzania rywalom w rozgrywaniu piłki. Po kwadransie gry gospodarze powinni prowadzić po uderzeniu Bartosza Kapustki piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. W odpowiedzi głową uderzał Durmus jednak piłka minęła bramkę strzeżoną przez Tobiasza. W 32.minucie w dogodnej sytuacji na zdobyci bramki znalazł się Stec jednak jego uderzenie na rzut rożny wybił Tobiasz. W końcówce pierwszej połowy Legia ponownie przeniosła ciężar gry na połowę przeciwnika jednak nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką Kuciaka.

Początek drugiej części spotkania należał do Legii, która już kilka sekund po wznowieniu za sprawą Josue mogła wyjść na prowadzenie jednak pomocnik wicelidera PKO Ekstraklasy uderzył obok bramki. Chwile później na strzał zdecydował się Rosołek jednak z efektem podobnym do uderzenia Josue. W 58.minucie przyjezdni przeprowadzili szybki kontratak, który celnym uderzeniem zakończył Łukasz Zwoliński. Chwile później kolejną sytuację na zdobycie bramki mieli Gdańszczanie jednak ponownie w bramce dobrze spisał się Tobiasz, który sparował uderzenie Kałuzińskiego na rzut rożny. Legia doprowadziła do wyrównania na kwadrans przed zakończeniem spotkania po uderzeniu Bartosza Kapustki zza pola karnego. Po zdobyciu bramki Legia przeważałą i trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Kramer uderzył znalazł się w dogodnej sytuacji jednak jego strzał wybronił Kuciak, a do piłki doszedł Ribeiro i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.