W Koninie spotkały się zespół, którym sezon ułożył się diametralnie inaczej. Medyk, po kilku przegranych, musi zdobywać punkty wszędzie. “Jagiellonki” tym czasem weszły od początku rundy na wysoki poziom i zaliczani są do jednych z faworytów w walce o medale.

Od początku podopieczne Krzysztofa Kroka rzuciły się na miejscowe. Już w 15. sekundzie spotkania Weronika Wójcik świetnie przejęła podanie defensywy Medyka i pobiegła w stronę bramki Oliwii Szymczak, lecz jej strzał z bliskiej odległosci zablokowała Campbell. W odpowiedzi w 5. minucie Anna Gawrońska zagrała kombinacyjną akcję z Miksone i ta druga uderza na bramkę Karoliny Klabis, lecz golkiperka UJ ratuje swój zespół z opresji. W 26. minucie Oliwia Jaśniak wpada w pole karne krakowianek, a goniąca ją Wójcik źle interweniuje przy próbie odbioru piłki. Mamy faul i prowadząca to spotkanie Angelika Gębka bez wahania wskazuje na “wapno”. Rzut karny pewnie wykonuje Gawrońska i miejscowe obejmują prowadzenie. W 45. minucie “Jagiellonki” doprowadzają do remisu za sprawą Julii Dyśkowskiej. W pole karne Medyczek wpadła Anna Zapała i próbowała uderzać, lecz jej strzał został zablokowany i piłka znalazła się pod nogami Dyśkowskiej, która silnym strzałem nie dała szans Szymczak.

Drugą połowę rozpoczęły szaleńcze ataki “Jagiellonek”. Ponownie w roli głównej Weronika Wójcik która w polu karnym zwodem minęła Szymczak i uderzyła na bramkę, lecz defensywa Medyka świetnie zaasekurowała ten strzał i piłka wyleciała na rzut rożny. Co się nie udało na początku drugiej połowy to wyszło w 53. minucie. Z prawej flanki po ziemi puściła piłkę Zapała, a futbolówka minęła defensywę i spadła pod nogi Aleksandry Pleban i ta z nabliższej odległości trafia na 2:1. Niedługo “Jagiellonki” cieszyły się z prowadzenia. Dosłownie minutę później Anna Gawrońska wyłożyła piłkę Pouliou a ta lewą nogą strzela na bramkę Klabis. Błąd zalicza bramkarka krakowianek i piłka wtacza się do bramki. Mamy remis. W 64. minucie Campbell fauluje Gębicę przed polem karnym. Do piłki podchodzi Zapała i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego nie daje szans Szymczak. Podopieczne Romana Jaszczaka nie ustawały w odwróceniu losów spotkania. W 77. minucie świetnie urywa się Miksone, która sprintem wpada w pole karne i płaskim strzałem po ziemi nie daje szans Klabis. Ponownie na tablicy mamy remis.

Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć upragnionej zwycięskiej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów. Na słowa pochwały zasługuje konińska publiczność. Głośny doping i bębny towarzyszyły piłkarkom przez cały mecz.

Ocena sędzi: Sędzia z Zagłębia Dąbrowskiego poprawnie poprowadziła zawody. Nie reagowała na krzyki z trybun. Pozwalała zawodniczkom grać.