Piłka nożna

Górnik Zabrze pokonała w Szczecinie Pogoń 4:1, a w pamięci kibice z całą pewnością zapamiętają trafienie Lukasa Podolskiego, który uderzeniem z własnej połowy pokonał Bartosza Klebaniuka.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla zawodników z Zabrza, którzy już w piątej minucie Aleksander Paluszek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzeniem głową pokonał Klebaniuk. Pogon próbowała doprowadzić do wyrównania i była tego bliska w 34.minucie jednak uderzenie Zahovica wybronił Bielica. Chwile później swoją szanse miał Grosicki jednak został uprzedzony przez Bielice. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w końcówce pierwszej połowy gdy Grosicki wymienił piłkę z Kowalczykiem, a podanie reprezentanta Polski wykorzystał Luka Zahović.

W drugiej połowie to Górnik zaatakował i Kanja Okunu otrzymał podanie od w pole karne minął bramkarza rywali i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Klebaniuka. Zaledwie trzy minuty później Podolski zagrał do Szymona Włodarczyka, a ten płaskim uderzeniem przy prawym słupku pokonał bezradnego bramkarza rywali. W 73.minucie Podolski dostrzegł wysuniętego z bramki Klebaniuka i zdecydował się na strzał z własnej połowy, a do zmierzającej do bramki piłki nie zdążył bramkarz Portowców i były reprezentant Niemiec mógł cieszyć się z fenomenalnej bramki.