Kownacki
f95.de

Wczorajszy dzień należał do polskich zawodników grających w zagranicznych klubach. Nasi rodacy zaliczyli efektowne asysty.

SERIE A

Począwszy od Piotra Zielińskiego, który w hicie kolejki z Atalantą precyzyjnie wrzucił na Victora Osimhena, który wpakował piłkę do siatki.

Ostatecznie Napoli wygrało 2:1 i podwyższyło swoją przewagę punktową nad drugą Atalantą. Polski pomocnik rozegrał 64 minuty, a jego bilans w tym sezonie Serie A prezentuje się następująco: 13 meczów, 1 gol i 5 asyst.

Serie A – 13 kolejka
Atalanta – Napoli 1:2
19′ Lookman (K), 23′ Osimhen, 35′ Elmas

AC Milan podejmował Spezię, z którą wygrał 2:1, a asystę przy trafieniu dla gości zanotował Arkadiusz Reca. Polski gracz wszedł na boisko w 54. minucie, a kilka minut później zagrał do syna Paolo, Daniela Maldiniego, który oddał techniczny strzał zakończony golem.

Zarówno golkiper Spezii Bartłomiej Drągowski, jak i ich środkowył obrońca Jakub Kiwior rozegrali pełne spotkanie.

Serie A – 13. kolejka
AC Milan – Spezia Calcio 2:1
21′ Hernandez, 59′ Maldini, 89′ Giroud

BUNDESLIGA

Vfl Wolfsburg pokonało 3:0 FSV Mainz na ich terenie, a 2. asystę w tym sezonie ligowym zaliczył Jakub Kamiński. Były gracz Lecha Poznań w końcówce rywalizacji zauważył nadbiegającego Ridla Baku, do którego kapitalnie przerzucił futbolówkę z drugiej strony. Niemiec bez kłopotów pokonał bramkarza drużyny przeciwnej.

Niedługo po tym golu trener zmienił Kamińskiego.

Bundesliga – 13. kolejka
Mainz – Wolfsburg 0:3
33′ Wimmer, 70′ Arnold, 84′ Baku

2. BUNDESLIGA

W spotkaniu 15. kolejki Fortuna Dusseldorf skromnie pokonała u siebie St. Pauli 1:0, po bramce Rouwena Henningsa, któremu asystował Dawid Kownacki. Jedyna bramka w meczu miała miejsce w 22. minucie, lecz to co stało się po przerwie, było skandaliczne.

Autorem karygodnego zachowania został Betim Fazlij, obrońca gości, który najpierw bezlitośnie ściął Michała Karbownika, a później potraktował z „dyńki” Kownackiego. Za ten czyn otrzymał rzecz jasna czerwoną kartkę i zaraz po tym kierował się w stronę szatni.

W tej rywalizacji zagrało aż trzech Polaków – „Kownaś” (66 minut), Karbownik (pełny mecz) oraz Adam Dźwigała, defensor St. Pauli (również od deski do deski).

Po tym zwycięstwie drużyna z Dusseldorfu przesunęła się o jedną pozycję do przodu i teraz zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 26 oczek. Dla Kownackiego to 6. asysta w tym sezonie II Bundesligi.