Fot: Spezia

W meczu 14. kolejki włoskiej Serie A Spezia zremisowała u siebie z Udinese 1:1, a jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Reca, który z powodu kontuzji nie dokończył spotkania. A mundial tuż, tuż…

Polski piłkarz wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 33. minucie rywalizacji. Walijczyk Ethan Ampadu wypatrzył wbiegającego i niekrytego Recę, do którego przerzucił futbolówkę, a Polak w sytuacji sam na sam pewnie z prawej nogi pokonał golkipera rywali. Poniżej trafienie:

W końcówce pierwszej odsłony gościom udało się doprowadzić do remisu za sprawą gola Sandiego Lovricia. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka i tylko Jakub Kiwior, środkowy obrońca Spezii, rozegrał pełny mecz. Podstawowy bramkarz tej samej ekipy, Bartłomiej Drągowski, doznał kontuzji na rozgrzewce przed spotkaniem i dlatego nie wystąpił.

W 75. minucie doszło bowiem do niezwykle przykrej dla nas sytuacji, bowiem Arkadiusz, który trzyma formę, musiał opuścić plac gry z powodu urazu. Podejrzewa się, że to uraz mięśnia dwugłowego. Reprezentant Polski schodząc z boiska był na tyle zdenerwowany i przejęty pechowym incydentem, iż kopnął leżące po drodze butelki i krzyczał.

Tym zachowaniem zasugerował, że może być to koniec jego marzeń o zbliżającym się nieubłaganie mundialu w Katarze. Tak jak w przypadku Drągowskiego nie wiadomo, jak poważna będzie ta kontuzja. Za 2 dni Czesław Michniewicz, selekcjoner polskiej kadry, ogłosi ostateczną listę nazwisk, która wraz z nim poleci na mistrzostwa świata.

Spezia zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Drużyna polskich zawodników dzierży na koncie 16 oczek. Bilans byłego gracza Wisły Płock w tym sezonie ligowym to 11 rozegranych meczów, 1 zdobyta bramka i 1 zanotowana asysta.

Serie A – 14. kolejka
Spezia Calcio – Udinese 1:1 (1:1)
33′ Reca, 43′ Lovrić