Piłka nożna

Niesamowite Napoli odniosło dziś 10. zwycięstwo ligowe z rzędu i bryluje na fotelu lidera ligi. Kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Piotr Zieliński.

Napoli w meczu 14. kolejki mierzyło się na własnym stadionie z Empoli, z którym wygrało 2:0. Polski pomocnik rozpoczął to spotkanie od ławki rezerwowych, a na boisku pojawił się 5 minut przed pierwszym golem swojej drużyny.

Oba trafienia padły dopiero podczas drugiej części gry. Najpierw w 69. minucie na listę strzelców wpisał się Hirving Lozano, który wykorzystał jedenastkę. Meksykanin tuż przed końcowym gwizdkiem wrzucił w pole karne do „Ziela”, a ten oddał silny strzał po ziemi, tym samym ustalając rezultat.

Po tym zwycięstwie podopieczni Luciano Spalettiego znów umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli. Mając aż 38 oczek na koncie, odskakują drugiemu Milanowi na 8 punktów. Zieliński w tym sezonie rozegrał łącznie 20 spotkań, w których zdobył 5 goli i zaliczył 7 asyst.

Serie A – 14. kolejka
Napoli – Empoli 2:0 (0:0)
69′ Lozano (K), 88′ Zieliński