fot: Mateusz Ludwiczak/Wisła Płock SA

W spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała skromnie Cracovię 1:0, a przepięknym strzałem, dającym gospodarzom upragnione 3 punkty, popisał się ofensywny pomocnik, Rafał Wolski.

PIERWSZA POŁOWA
W 23. minucie padł pierwszy celny strzał w meczu, a jego autorem został  Benjamin Källman, którego uderzenie bez trudu złapał Krzysztof Kamiński.

Minutę później nastąpił strzał z dystansu Kristiana Vallo, lecz Karol Niemczycki, golkiper Pasów, był na posterunku.

Do przerwy mieliśmy remis bezbramkowy.

DRUGA POŁOWA
Po godzinie rywalizacji Rafał Wolski popisał się fenomenalnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego, które dało prowadzenie Wiśle Płock! Odegrał mu Davo.

Od 80. minuty podopieczni Jacka Zielińskiego grali w dziesiątkę, po drugiej, a w konsekwencji czerwonej kartce Takuto Oshimy.

Nic konkretnego nie działo się już do ostatniego gwizdka arbitra i ostatecznie Wisła Płock okazała się lepsza od zespołu z Krakowa o jedną bramkę.

PŁOCCZANIE W KOŃCU ZWYCIĘŻAJĄ
To pierwsza wygrana Wisły od prawie miesiąca, kiedy wówczas wygrali u siebie 2:1 z Legią Warszawa. Po tej wygranej przesunęli się na 3. pozycję w tabeli, zachowując na koncie 28 punktów. Natomiast Cracovia zajmuje obecnie 7. lokatę z dorobkiem 25 oczek.

Rafał Wolski ma już 6 goli w tym sezonie ekstraklasy, a ponadto tyle samo  asyst. Z kolei jego klubowy kolega Davo zanotował dzisiaj 3. asystę i dziewięcioma bramkami jest liderem klasyfikacji strzelców.