Fot: Marek Kosicki KobiecyFutbol.pl

Polki nie zawiodły kibiców, którzy zasiedli zarówno przed monitorami, jak i na trybunach stadionu w Ostrowcu Świętokrzyskim. W meczu towarzyskim podopieczne Niny Patalon pokonały Rumunię aż 6:0.

Chociaż dzisiejsze rywalki nie są może tuzami futbolu kobiecego, tak jednak nie można powiedzieć, że nie są solidnym zespołem, którego nie można z góry lekceważyć. Na szczęście praktyka pokazała nam wymarzone oblicze tego spotkania. Od samego początku nasze piłkarki kreowały groźne sytuacje i stopniowo zwiększały przewagę. W 18. minucie meczu dośrodkowanie z lewej strony Weroniki Zawistowską wykorzystała Natalia Padilla – Bidas i mieliśmy 1:0. Ledwie 10 minut później w pole karne oponentek dośrodkowała Martyna Wiankowska, jednak jej podanie okazało się na tyle dobrym “centrostrzałem”, że finalnie piłka wylądowała w siatce. Polki w dalszym ciągu kreowały sytuacje, czego efektem był gol na 3:0. Po asyście Natalii Wróbel formalnością dla pomocniczki Servette FC było trafić do pustej bramki i skompletować dublet.
Drugą połowę Biało – Czerwone rozpoczęły z wysokiego “C” . Niecałe trzy minut po wznowieniu gry spod linii końcowej na głowę Natalii Wróbel dośrodkowała Wiankowska i zawodniczka Broendby nie miała problemów z wykończeniem akcji. Kwadrans później odwdzięczyła się ona piłkarce Turbine Potsdam i strzałem po długim słupku zdobyła swą drugą bramkę w spotkaniu. Przez resztę meczu gospodynie sukcesywnie udowadniały, że są zespołem o klasę lepszym i tworzyły sobie kolejne szanse, lecz długo nie udawało się już kolejny raz pokonać Caesar. W doliczonym czasie gry do rzutu wolnego podeszła Martyna Wiankowska i uzbierała hat – tricka, ustalając wynik na 6:0.