Mikael Ishak (Szwecja)

Wczoraj i przedwczoraj odbywały się reprezentacyjne mecze towarzyskie, w których swój udział mieli piłkarze grający w PKO BP Ekstraklasie.

Środa (16.11)

W reprezentacji Czech wystąpił Petr Schwarz, który reprezentuje Śląsk Wrocław. Pomocnik zameldował się na murawie w 46. minucie zastępując Jana Navratila. Nasi sąsiedzi wygrali wysoko 5:0 z Wyspami Owczymi.

W reprezentacji Azerbejdżanu zagrał Anton Krywociuk z Wisły Płock. Obrońca był obecny na boisku przez całe spotkanie. Jego reprezentacja wygrała z Mołdawią 2:1.

Prawie całe spotkanie w reprezentacji Armenii zaliczył Wahan Biczachczjan występujący na co dzień w Pogoni Szczecin. Pomocnik rozegrał 77. minut i został zmieniony przez Artura Serobjana. Armenia zremisowała z Kosowem 2:2.

Dwóch piłkarzy Ekstraklasy reprezentowało Estonię w meczu półfinałowym przeciwko Łotwie w ramach Pucharu Bałtyckiego. Mowa o napastniku z Piasta Gliwice Rauno Sappinenie oraz pomocniku Bogdanie Vastsuku ze Stali Mielec. Ten pierwszy zagrał 67. minut, a drugi 66. Spotkanie skończyło się remisem 1:1, w rzutach karnych wygrali Łotysze. W tym samym Pucharze, tyle, że w reprezentacji Litwy wystąpili Fedor Cernych z Jagielloni Białystok i Artemijus Tutyškinas z ŁKS-u Łódź. Pomocnik rozegrał cały mecz, a obrońca opuścił boisko w 71. minucie. Spotkanie również musiało być rozstrzygnięte w karnych, po których to Islandczycy tryumfowali.

Środowe występy piłkarzy z polskiej ligi zakończyli w reprezentacji Szwecji Mikael Ishak i Jesper Karlstrom z Lecha Poznań. Mecz towarzyski z Meksykiem (grupowym rywalem reprezentacji Polski) skończył się wygraną Szwedów 2:1. Napastnik Kolejorza na boisku zameldował się w 69. minucie, w tej samej minucie boisko opuścił pomocnik Karlstrom zmieniony przez Emila Forsberga. Filip Dagerstal również z Lecha przesiedział całe spotkanie na ławce Szwedów.

Czwartek (17.11)

W reprezentacji Gruzji wystąpili Heorhij Citaiszwili i Nika Kwekweskiri (oboje z Lecha Poznań). Ich reprezentacja została pokonana przez Maroko 3:0. Pomocnicy nie rozegrali pełnego spotkania. Pierwszy z nich zeszedł w 35. minucie, a drugi w 77.

W reprezentacji Finlandii poczynali Robert Ivanov i Niilo Mäenpää z Warty Poznań. Obrońca spędził na boisku pełny wymiar czasowy, pomocnik wszedł w 58. minucie. Dla Mäenpää był to debiut w seniorskiej reprezentacji. Mecz zakończył się remisem 1:1. Na ławce rezerwowych Finlandii cały mecz spędził Benjamin Kallman z Cracovii.

Mecze czwartkowe zakończył Pedro Justiniano z Radomiaka Radom, który reprezentuje egzotyczny kraj (Gwinea Bissau). Obrońca rozpoczął mecz od pierwszej minuty. Spotkanie wygrał Gabon 3:1.