ANNA PAWŁOWSKA

Po trzech porażkach z rzędu SKK Polonia Warszawa odnosi wygraną w Energa Basket Lidze Kobiet. Aż pięć zawodniczek z stolicy zdobyło minimum 10 oczek. Bydgoszczankom nie pomógł bardzo dobry występ Sparkle Taylor.

Mecz zaczął się lepiej dla SKK. Warszawianki przed własną publicznością szybko budowały przewagę. Po trzech minutach prowadziły 13:4, a skuteczna była Jessica Jackson. To nie był koniec. Gospodynie potrafiły zwiększyć prowadzenie nawet do dwunastu oczek w tej kwarcie. To było sygnałem dla bydgoszczanek na próbę odrabiania strat. W niespełna sto sekund przyjezdne zaliczyły serię ośmiu oczek z rzędu. Warszawianki potrafiły wrócić do dwucyfrowego prowadzenia, ale na chwilę. Końcówka kwarty należała ponownie do gości. W drugiej kwarcie ekipa Basketu zmniejszała straty do jednego punktu, jednak i na to polonistki odpowiadały serią 14:4, dzięki czemu po połowie prowadziły dwu cyfrowo.

Po zmianie stron gospodynie szybko osiągnęły najwyższe jak dotąd swoje prowadzenie. Po trójce Wiktorii Stępień było 48:33. Bydgoszczanki nie mogły się przemóc. Pojedyncze trafienia w końcówce kwarty utrzymało dziesięciopunktową przewagę SKK. W czwartej odsłonie ekipa Basketu długo próbowała wrócić do meczu. Dopiero na nie co ponad dwie minuty gdy trójkę trafiła Gabriela Merigean prowadzenie polonistek topniało do stanu 71:68. Jednak w końcówce o sobie przypomniała najskuteczniejsza w SKK Jakcson. Jej trafienia w końcówce dało trzecią wygraną polonistek w tym sezonie.

Sparkle Taylor zdobyła dla Basketu 23 oczka, a dla SKK po 14 zdobyły Andreona Keys i Jessica Jackson.

SKK POLONIA WARSZAWA – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ  79:72  (22:18, 21:15, 17:17, 19:22)