KARINA MICHAŁEK KS BASKET 25 / fot. Karol Makowski polski-sport.com

Wczoraj 19.11 listopada w ramach siódmej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet ekipa z Bydgoszczy przegrała po raz szósty. Występująca także jako jedna z czterech polskich drużyn w Women Euro Cup przeżywa problemy finansowe.

 

Tuż przed startem sezonu KS Basket 25 Bydgoszcz dwukrotnie  pokonał grecki OA Chanion. Dzięki temu bydgoszczanki uzupełniły stawkę jednej z grup Euro Cup. W jej skład weszły jeszcze VBW Arka Gdynia, rumuńskie UAV Arad oraz turecki Ormanspor. Po czterech rozegranych meczach, Basket 25 z bilansem 2-2 wciąż jest w grze o awans do kolejnej rundy.

Nie to jest jednak zmartwieniem klubu z miasta nad Brdą. Problem tkwi w nieotrzymanej dotacji dla klubów koszykarskich grających w europejskich pucharach.

Po sobotniej porażce bydgoszczanek w lidze z SKK Polonią ekipa z Kujawsko-Pomorskiego zajmuje dziesiątą lokatę na jedenaście możliwych. Dla przypomnienia poprzedni sezon zasadniczy zakończyły na czwartym miejscu.

Kluby grające w EuroCupie miały dostać dofinansowanie z Polskiej Organizacji Turystycznej, niestety nikt z tej organizacji nie jest w stanie powiedzieć, czy te pieniądze dostaniemy czy nie, a to wiąże się z ogromnymi kosztami, które trzeba ponieść, by zagrać w europejskich pucharach. Wiem już, że jak sytuacja się nie wyklaruje w ciągu tygodnia, to będziemy musieli wycofać się z rozgrywek bądź dokończyć sezon w polskim składzie – powiedział na konferencji prasowej po meczu z SKK Polonią, Piotr Kulpeksza.

– Jeśli chodzi o obecną sytuację, to jest już naprawdę ciężka i będziemy walczyć o przetrwanie – tak jak robimy to od trzech lat, jednak teraz sytuacja jest wyjątkowo trudna. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Czy wystąpimy po przerwie – tego nie wiem. Czy wystąpimy w takim samym składzie – to od razu mogę powiedzieć, że na pewno nie. Wiem już, że jak sytuacja się nie wyklaruje w ciągu tygodnia, to będziemy musieli wycofać się z rozgrywek bądź dokończyć sezon w polskim składzie – dodał.

 

Klub z Bydgoszczy występujący w ekstraklasie pod różnymi nazwami czterokrotnie zdobywał wicemistrzostwa Polski (ostatnio w 2020 roku) i trzykrotnie brązowe medale (ostatnio w 2021 roku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!