Fot. dailystar.com.lb

– Polska nie jest faworytem mundialu, ale ma szanse na wygraną w turnieju – stwierdził Łukasz Fabiański dla „Daily Mail”. Bramkarz angielskiego West Hamu podkreślił, że dla losów naszej reprezentacji kluczowy będzie mecz z Meksykiem.

Łukasz Fabiański wystąpił w 57 meczach dla reprezentacji Polski oraz pojechał z nią na 5 wielkich imprez: Mistrzostwa Świata w 2006 oraz 2018 i Euro 2008, 2016 oraz 2020. Ostatni mecz w reprezentacji Fabiański rozegrał w październiku 2021 roku z San Marino (5:0).

Fabiański będzie śledził poczynania swoich kolegów, co zapowiedział w rozmowie z „Daily Mail”. Jego zdaniem kluczowym spotkaniem dla reprezentacji Polski będzie inauguracyjne spotkanie z Meksykiem.

Pierwszy mecz wyznacza standardy dla innych spotkań, podczas drugiego meczu nie grasz pod presją, ponieważ w przeciwieństwie do EURO tylko dwie drużyny awansują dalej i wyjdą z grupy – podkreśla bramkarz.

37-latek podkreśla, że w fazie pucharowej może dojść do „niesamowitych rozstrzygnięć”. Dodał również, że jego zdaniem Polska „Nie jest faworytem”, ale też „Ma szanse wygrać turniej”.

Mecz Reprezentacji Polski z Meksykiem rozpocznie się we wtorek 22.11 o godz. 17. W kolejnych spotkaniach grupowych Polska zmierzy się z Arabią Saudyjską (26.11) oraz Argentyną (30.11).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!