Do zaskakującego rezultatu doszło we wtorek w polskiej grupie na MŚ w Katarze. W pierwszej kolejce rozgrywek Argentyna zlekceważyła Arabię Saudyjską i przegrała z Zielonymi Sokołami 1:2! Sytuacja ta sprawia, że to Messi i jego drużyna zagra z Polską o życie. Czas na Meksyk…

Przed Biało-Czerwonymi trudne zadanie, bo trzeba będzie wykluczyć z gry Hirvinga Lozano, Henrego Martina i Alexisa Vegę. Ten tryptyk ofensywny będzie kluczowy dla wygranej drużyny Gerardo Martino.

Wśród najważniejszych zawodników polskiej ekipy zaprezentują się Piotr Zieliński, Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny. Bardzo liczymy jednak też na dobry występ naszych wahadłowych i skrzydeł Nocoli Zalewskiego i Mattego Cash’a. Przy wyniku Arabii Saudyjskiej najkorzystniej będzie po prostu wygrać z Meksykiem i zbudować nastroje przed solidną drużyną z Półwyspu Arabskiego. Wydaje się, że lepszego bodźca dzisiaj Polska drużyna otrzymać nie mogła.

Mistrzostwa Świata pokazują, że nie ma taryfy ulgowej i nie warto kreować faworytów na papierze. W popołudniowym meczu jednak bukmacherzy typują z większym prawdopodobieństwem wygraną El Tri. Jak mawiał jednak klasyk, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że Meksyk zagra ustawieniem 4-3-3, a więc bardzo ofensywnie, a także ze świadomością tego, że będzie trzeba poszukać zwycięstwa w dzisiejszym meczu, przed spotkaniem z rozdrażnioną Argentyną. Polska mimo braku oczekiwań swoich kibiców na wielki rezultat w tym turnieju, może zapewnić sobie jednak udział w najlepszej szesnastce. Najważniejszą misją pozostaje wygranie dwóch pierwszych kolejek turnieju. Prawdopodobne ustawienie zespołu Czesława Michniewicza to 4-5-1.

Mecz odbędzie się o godzinie 17:00 polskiego czasu. Transmisja w Telewizji Polskiej.

Prognozowane jedenastki obydwu zespołów:

Meksyk: Guillermo Ochoa – Jesus Gallardo, Hector Moreno, Cesar Montes, Jorge Sanchez – Luis Chavez, Edson Alvarez, Hector Herrera – Alexis Vega, Henry Martin, Hirving Lozano. 

Polska: Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik (Jakub Kamiński), Nicola Zalewski – Piotr Zieliński – Robert Lewandowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!