We francuskim Heyres Agata Barwińska wywalczyła wczoraj drugi raz tytuł Mistrzyni Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6!

W tamtym roku (Bułgaria – Warna) to również Barwińska świętowała zwycięstwo. Wczoraj udało jej się obronić wywalczony tytuł. Polka świetnie rozpoczęła zawody. W pierwszych czterech wyścigach zajmowała wysokie lokaty – 1,2,4,4. Piąty wyścig okazał się pechowy dla Barwińskiej, która została zdyskwalifikowana. Mimo tego nadal zachowała szansę na końcowy tryumf. W klasyfikacji generalnej było bardzo ciasno, różnice punktowe były minimalne. W ostatnim wyścigu polska żeglarka miała spore problemy. Ukończyła go na dwunastej pozycji, ale to wystarczyło do złotego medalu. Polka nad drugą żeglarką miała przewagę czterech punktów, a nad trzecią sześć.

W tej samej klasie mieliśmy jeszcze jedną reprezentantkę Polski – Wiktorię Gołębiowską, która zajęła dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej. W nieolimpijskiej ILCA 6 brąz zdobył Kacper Stanisławski, a w ILCA 7 na sto trzynastym miejscu rywalizację ukończył Piotr Malinowski.