Futsal

W ramach III fazy grupowej Ligi Mistrzów futsalu Piast Gliwice podjął chorwacki MNK Novo Vrijeme. Polski zespół wygrał 4:1.

Pierwsza połowa nie zaczęła się najlepiej dla Piasta, który już w trzeciej minucie spotkania stracił bramkę. Strzelcem był Kazacic, któremu asystował Rafinha. Sześć minut później polski zespół zaczął odrabiać straty. Dwukrotnie do bramki przeciwników strzelił Lazzaretti. Najpierw w dziewiątej minucie spotkania po asyście Teixeira, a później w dziewiętnastej przy pomocy Śmiałkowskiego.

W drugiej połowie piłkarze Piasta nadal strzelali bramki. Zespół chorwacki skupiał się przede wszystkim na faulowaniu (skutkiem czego były dwie żółte kartki). W dwudziestej drugiej minucie Novo Vrijeme pogrążył Breno, który jeszcze na sam koniec nie mógł się powstrzymać i wpakował bramkę na 4:1

Jutro mistrzowie Polski rozegrają drugie spotkanie grupowe, tym razem z gospodarzami zawodów Palma Futsal. Mecz rozpocznie się o 20:15.

Piast Gliwice – MNK Novo Vrijeme (Makarska) 4:1 (2:1)
3′ 0:1 Vedran Kazacić, 9′ 1:1 Vini Lazzaretti, 19′ 2:1 Vini Lazzaretti, 22′ 3:1 Breno Bertoline, 40′ 4:1 Breno Bertoline

Piast Gliwice: Kyryło Cypun, Bruno Graça, Marek Bugański, Miguel Pegacha, Matej Fideršek, Michał Widuch, Jakub Janiszewski, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Breno Bertoline, Vini I, Vini II, Rafael Cadini, Sebastian Szadurski.

Novo Vrijeme: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafinha, Toni Jelavić, Luka Šuton, Jakša Herceg, Sven Horvath, Marin Sesar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jefferson Alves, Marin Musinov, Blago Gašpar, David Barbarić.