W jedynym sobotnim spotkaniu 7. serii PGNiG Superligi nie mający w rozgrywkach żadnego punktu MKS PR Urbis Gniezno pokonał po rzutach karnych MKS FunFloor Lublin. To pierwsze punkty i pierwsze, historyczne zwycięstwo beniaminka w rozgrywkach najwyższej ligi.

Siódma seria rozgrywek PGNiG zostanie na długo zapamiętana w Gnieźnie. Zawodniczki MKS PR Urbis Gniezno zdobyły pierwsze w historii punkty w tabeli najwyższej ligi w kraju. Po 60. minutach meczu z MKS FunFloor Lublin na tablicy był remis 28:28. Konieczne okazało się rozegranie kokursu rzutów karnych. W nim gnieźnianki okazały się nieomylne. Jeden błąd po stronie gości dał ostateczne zwycięstwo drużynie MKS PR Urbis Gniezno.

Patrząc w tabelę PGNiG Superligi Kobiet i biorąc pod uwagę doświadczenie obu drużyn , przed meczem faworyt był jeden. Była nim drużyna MKS FunFloor Lublin. Dwudziestodwukrotne Mistrzynie Kraju przyjechały do Gniezna po trzy punkty. Choć na trybunach, tym razem daleko było do kompletu publiczności to atmosfera w hali im. Mieczysława Łopatki była fantastyczna. Od początku mecz był zacięty i bardzo wyrównany. Często utrzymywał się remis a jeżeli któraś z drużyn obejmowała prowadzenie to nie było ono wyższe niż dwie bramki. W dwunastej minucie, podczas akcji ofensywnej Lublina doszło do niebezpiecznej sytuacji. Podczas obrony rzutu ucierpiała bramkarka MKS PR Urbis Gniezno, Daria Konieczna. Jak się okazało uraz okazał się na tyle poważny, że Daria nie mogła już wrócić do rywalizacji. Świetną zmianę dała młoda gnieźnianka, Antonina Cieślak. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:16, dla gości. Początek drugiej połowy to świetna gra lublinianek. Po przerwie ich gra wyglądała imponująco a gnieźnianki nie mogły poradzić sobie z zabójczymi kontrami i akcjami gości. Świetnie spisywały Się Romana Roszak czy Joanna Andruszak. Lublinianki odskoczyły na 25:18. Wtedy rozpoczął się koncert MKS-u PR Urbis. Monika Łęgowska, Magdalena Nurska i Justyna Świerżewska stanęły na czele gnieźnieńskiej ofensywy, która dała remis po 60. Minutach gry i tym samym pierwszy , historyczny punkt w rozgrywkach Superligi Kobiet. Konieczny okazał się konkurs rzutów karnych. W nim gnieźnianki nie pomyliły się ani razu. Jeden błąd popełniły zawodniczki z Lublina i mecz zakończył się sensacyjnym triumfem MKS-u PR Urbis Gniezno.

MKS PR Urbis Gniezno: Konieczna, Cieślak, Hoffmann – Łęgowska 8, Świerżewska 6, Nurska 4, Kasprowiak 2, Hartman 2, Matysek 2, Kuriata 2, Giszczyńska 1, Kaczmarek 1.

MKS FunFloor Lublin: Wdowiak, Gawlik, Sarnecka – Roszak 7, Andruszak 4, Pietras 3, Achruk 3, Szynkaruk 2, D. Więckowska 2, Portasińska 2, Noga 2 Masna 2, Rebicova 1.

Źródło: Biuro prasowe PGNiG Superliga