Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał Projekt Warszawa 3-0 w spotkaniu rozegranym w ramach 12. kolejki PlusLigi. Były to kolejne znakomite zawody Jurajskich Rycerzy, których urozmaicony repertuar gry nie był łaskawy dla zespołu ze stolicy.

W pierwszym secie do stanu 14:14 trwała walka wręcz. Bezpieczną przewagę udało się zdobyć warszawianom po bloku Szalpuka na Konarskim (14:16). Set powrócił do stanu remisowego również po akcji blokiem – Tillie został zatrzymany przez Szałachę. Pęd po pierwszego seta zagwarantował miejscowym Uroš Kovačević, który asem dał przewagę swojego zespołu (21:19), a zawiercianie nie dali już się w tym secie dogonić. Gospodarzom ułatwił zadanie Ukrainiec Yurii Semeniuk, psując zagrywkę (25:22).

W kolejnej partii niedługo przyjezdni cieszyli się z wyrównanej walki. Udanymi atakami popisali się mimo oporu stołecznego bloku Kovačević oraz Konarski, a za chwilę spudłowany atak warszawian sprawił miejscowym trzy punkty przewagi 7:4). Zawiercianie kontrolowali przebieg seta, mając cały czas 2-4 punktowy zapas, lecz w końcówce seta doszło do zamieszania z oceną sytuacji piłki lecącej po warszawskim bloku, którą zawodnik Projektu jeszcze uratował. Konsultacje sędziowskie trwały kilka minut, po czym powtórzenie akcji i atak Nowakowskiego ze środka dały przyjezdnym kontakt. Zlitował się jednak nad gęstniejącą atmosferą hali Kovačević i atakiem z szóstej strefy dokończył seta (25:23).

W secie trzecim pierwsza jego faza dawała Projektowi nadzieję na korzystny wynik (9:8), niemniej środkowa faza wyjawiła wszelkie niedoskonałości w postawie przyjezdnych. Wciąż mało pokory można było się spodziewać po Kovačeviciu, Konarskim oraz coraz częściej Kwolka. Po technicznej zagrywce Serba Jurajscy Rycerze mieli już 5 punktów przewagi (17:12), a tej klasy drużyna rzadko trwoni taką przewagę. Zawiercianie jak błyskawica zmierzali do zwycięzca, a wchodzący często na plac gry Patryk Łaba atakiem ze środka zapewnił swojej ekipie piłkę meczową (24:17). Warszawianie nie chcieli za szybko opuszczać palcu gry licząc na serię punktów, jednakże autowy atak Igora Grobelnego nie pozwolił im na kontynuację meczu występu (25:19).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

MVP: Miguel Tavares Rodrigues

Aluron CMC Warta Zawiercie: Waliński, Kwolek, Rejno, Zniszczoł, Konarski, Tavares, Kozłowski, Dulski, Szalacha, Kovačević, Łaba, Gruszczyński, Danani.
Projekt Warszawa: Baranek, Firlej, Tillie, Wrona, Y. Semeniuk, Nowakowski, Szalpuk, Grobelny, Klapwijk, Janikowski, Pawlun, Wojtaszek, Jaglarski.