W ostatnim spotkaniu 12.kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał w Iławie Indykpol AZS Olsztyn 3:2.

Początek pierwszego seta był wyrównany jednak od połowy seta siatkarze z Olsztyna zaczęli popełniać błędy i to zespół z Suwałk osiągnął siedmiopunktową przewagę prowadząc 22:15. Ostatecznie zawodnicy Ślepsk Malow Suwałki pokonali Indykpol w pierwszym secie 25:21.

Druga partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gospodarzy, którzy jednak stracili prowadzenie i to zespół gości wyszedł na prowadzenie (11:10). Po stracie prowadzenia gra wyrównała się jednak kluczowym momentem była sytuacja przy stanie 18:17 gdy przyjezdni zaatakowali w aut i to Olsztynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, a za chwile powiększyli przewagę do trzech punktów i triumfowali w drugim secie 25:21.

W trzeciej partii żaden z zespołów nie potrafi odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa punkty jednak w końcówce spotkania więcej spokoju zachowali Olsztynianie, którzy w końcówce seta objęli trzypunktowe prowadzenie, które powiększyli o wygrali 25:20.

W czwartej partii drużyna z Suwałk grała rozważnie i od początku spotkania prowadziła różnicą 2-3 punktów, która została utrzymana do końca seta w którym zwycięstwo zaliczyli przyjezdni.

W decydującym o zwycięstwie secie Indykpol prowadził już 9:6 jednak trzy następne akcję należały do gości, którzy doprowadzili do wyrównania, a po chwili wyszli na prowadzenie 11:10. W kolejnych akcjach gra była wyrównana jednak to zawodnicy z Suwałk ostatecznie zwyciężyli 20:18.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (21:25, 25:21, 25:20, 23:25, 18:20)