Waldemar Fornalik został trenerem Zagłębia Lubin. Klub poinformował we wtorek o zakontraktowaniu byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Na Dolnym Śląsku potrzebowali zmiany, na której wszyscy mają skorzystać.

Fornalik całą swoją przygodę z piłką zaczynał na Śląsku. Społeczność z tamtego regionu kojarzy go jako piłkarza z ponad 200. występów w barwach Ruchu Chorzów. W późniejszym czasie Fornalik był także dwukrotnie szkoleniowcem śląskiego klubu – najpierw w latach 2009-2012, a następnie 2014-2017, prowadząc „Niebieskich” łącznie w 215 oficjalnych spotkaniach. Razem z Ruchem doświadczony trener zdobył wicemistrzostwo Polski, zajął 3. miejsce w Ekstraklasie, a także dwukrotnie dotarł do finału Pucharu Polski.

Największy sukces Fornalika

Swój największy trenerski sukces Waldemar Fornalik świętował jednak w Gliwicach, gdzie razem z drużyną Piasta sięgnął po mistrzostwo kraju w sezonie 2018/2019, natomiast rok później wywalczył brązowy medal, zajmując trzecią lokatę w rozgrywkach Ekstraklasy.

Reprezentacja Polski

W lipcu 2012 roku Waldemar Fornalik został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Pracował z kadrą ponad rok.
W tym czasie poprowadził naszych piłkarzy w 18. spotkaniach.
Po raz ostatni jako trener drużyny narodowej wystąpił 15 października 2013 roku w spotkaniu z Anglią na stadionie Wembley w Londynie.

Waldemar Fornalik podziękował we wtorek władzom klubu za zaufanie i zapowiedział owocną współpracę. – Bardzo dziękuję władzom klubu za podjętą decyzję i tym samym za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Liczę, że nasza wspólna praca doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie związani z Zagłębiem Lubin będą usatysfakcjonowani.

Władze klubu liczą na warsztat i trenerski autorytet Fornalika. Chodzi głównie o zbilansowanie zespołu, w którym miejsce mają zająć wychowankowie obok zawodników doświadczonych.

– Nasz cel na rundę wiosenną jest jasny – grać dużo lepiej i punktować dużo lepiej, by skończyć sezon w górnej części tabeli. Nasza filozofia polegająca na wprowadzaniu wychowanków z akademii i ich rozwoju z pewnością się nie zmieni, chcemy jednak, by nowy szkoleniowiec odpowiednio zbilansował zespół, bo wiele oczekujemy od doświadczonych graczy, którzy powinni być liderami – mówi Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

Kontrakt nowego trenera Miedziowych obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/2024.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!