W spotkaniu 3.kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał niemiecki VfB Friedrichshafen 3:1 i objął prowadzenie w grupie A.

Pierwszy set dość niespodziewanie padł łupem gospodarzy, którzy od pierwszych akcji meczu objęli prowadzenie, które utrzymali do końca i zwyciężyli 25:18.

Druga partia to wyrównana gra do stanu 11:11 i wypracowania dwupunktowego prowadzenia, który polski zespół utrzymywał do momentu 16:18. W końcówce seta gospodarze wyrównali jednak Jastrzębianie zwyciężyli po zażartej walce na przewagi33:31.

W trzecim secie bardzo szybko przewagę wypracowali zawodnicy prowadzeni przez Marcelo Mendeza, którzy pozwolili rywalom zdobyć zaledwie czternaście punktów.

W czwartym secie podobnie jak w poprzednim lider PlusLigi wypracował przewagę, którą utrzymywał przez całego seta i ostatecznie triumfował

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:18, 31:33, 14:25, 22:25)

VfB Friedrichshafen: Nedeljković, Peter, Biernat, Superlak, Vicentin, Vincic, Böhme, Cacic, Stern, Kohn, Martinez, Brown, Bann, Pekovic

Jastrzębski Węgiel: Dryja, Hadrava, Toniutti, Boyer, Wiśniewski, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Szymura, Macyra, Popiwczak, Granieczny