FILIP MATCZAK King Szczecin fot. Anna Kmiotek polski-sport.com

Trzy zespoły z Energa Basket Ligi zagrały inauguracyjne spotkania w rozgrywkach ENBL. Zastal przegrał swój pojedynek, a w polskim meczu King wygrał z sopocianami.

Polskie spotkanie było bardzo wyrównane, chociaż częściej to ekipa trenera Żana Tabaka miała małą przewagę. W końcówce kluczowe akcje należały do Tony’ego Meiera, Bryce’a Browna oraz Zaca Cuthbertsona i to King zwyciężył 81:77. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatniej minucie spotkania.

King Szczecin – Trefl Sopot 81:77 (19:19, 18:21, 16:19, 28:18)

King: Brown 16, Fayne 15, Meier 13, Cuthbertson 12, Matczak 8, Mazurczak 7, Borowski 4, Żmudzki 4, Eads 2, Kostrzewski 0

Trefl: Nevels 16, Freimanis 14, Kolenda 13, Gordon 13, Radić 8, Wells 6, Zyskowski 4, Pluta 2, Watson 1, Kulikowski 0

To był drugi mecz drużyny trenera Olivera Vidina w ENBL w ciągu dwóch dni. Po pokonaniu BC Kalev/Cramo, tym razem lepszy okazał się zespół z Kijowa. BC Budiwelnyk już od pierwszej kwarty okazał się wymagającym rywalem. Po pierwszej połowie prowadził 10 punktami, a Enea Zastal nie do końca był w stanie odrobić straty. Ostatecznie ukraińska drużyna wygrała 74:63. W zespole z Energa Basket Ligi najlepszy był Alen Hadzibegović z 14 punktami, 10 zbiórkami i trzema blokami.

Enea Zastal BC Zielona Góra – BC Budiwelnyk Kijów 63:74 (16:20, 17:23, 19:17, 11:14)

Enea Zastal: Hadzibegović 14, Alford 11, Zecević 9, Jan Wójcik 7, Brewton 6, Żołnierewicz 6, Kowalczyk 5, Szymon Wójcik 3, Kutlesić 2, Trubacz 0

Budiwelnyk: Goodwin 17, Grant 16, Berhanemeskel 13, Bliznyuk 8, Brown 5, Bobrov 5, Krutous 4, Tykhonov 4, Majauskas 2, Grytsak 0