Erica Wheeler fot. basketligakobiet.pl

Nie kwestionowana liderka mistrzyń Polski wraca do Polkowic. Znów będziemy mogli podziwiać Ericę Wheeler na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet.

 

Erica Wheeler wraca do BC Polkowice z kolejnego udanego sezonu WNBA, gdzie była podstawową rozgrywającą Atlanta Dream. Zdobywała średnio 8,4 punktu oraz notowała 3,9 asysty. W 2019 roku Amerykanka została wybrana MVP meczu gwiazd WNBA.
Zakontraktowanie zawodniczki ze światowego topu, o tak dużym potencjale i doświadczeniu to duże wzmocnienie naszego zespołu przed decydującą częścią sezonu. Erica zna Polkowice, dobrze się u nas czuła grając w poprzednim sezonie i to było ważnym argumentem w negocjacjach, które prowadziliśmy – mówi prezes Ireneusz Mirski.
W ostatnim sezonie EBLK Erica Wheeler była zdecydowanym MVP zespołu BC Polkowice i poprowadziła je do mistrzostwa Polski i Pucharu Polski. Notowała średnio 15.5 punktu, 7.5 asysty i 4.2 zbiórki!
W Polkowicach nastąpiła też zmiana w zarządzie klubu. Ryszard Koziołek złożył rezygnację z funkcji prezesa i menagera klubu. We władzach klubu nie ma już Justyny Jeziornej. Walne zgromadzenie członków stowarzyszenia wypełniło swój cel – wybranie nowej Władzy, która pokieruje Miejskim Klubem Sportowym Polkowice. W roli Prezesa zobaczymy Pana Ireneusza Mirskiego. Funkcję Wiceprezesa sprawował będzie Leszek Cybulski, a rolę Członka Zarządu obejmie Pan Janusz Pytlak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!