Aluron CMC Warta Zawiercie nie potrzymał passy zwycięstw w Lidze Mistrzów. W 3.serii spotkań podejmował w Dąbrowie Górniczej Berlin Recycling Volleys i po nie najlepszej postawie uległ niemieckiemu rywalowi 1-3.

Od początku spotkanie Jurajscy Rycerze mieli problem z zagraniami dobrych ataków, a jeszcze trudniej przychodziło im blokowanie rywali na siatce. Przyjezdni osiągnęli nieznaczną przewagę, ale wobec braku skonkretyzowanych działań ze strony zawiercian w końcówce seta zagrali jeszcze odważniej, bez problemu po zagraniu w aut Kwolka zapisali partię na swoją korzyść.

Po zmianie stron do stanu 7:7 ponownie było bardzo ciężko, lecz dwukrotnie akcje Kovacevica, a następnie Kwolka wypracowały 4 punktową przewagę gospodarzy (11:7). Kilkupunktową przewagę zawiercianie utrzymywali do końca seta i choć w decydujących momentach polska ekipa wciąż kontrolowała przebieg gry, dwa udane ataki Kovacevica zamknęły set (25:20).

Wydawało się po drugim secie, że Jurajscy Rycerze złapali rytm gry, ale w kolejnych partiach ponownie szło im jak po grudzie. Najwięcej problemów mieli z zatrzymaniem ataków na środku. Scenariusze kolejnych dwóch partii było podobne – zawiercianie oddawali drużynie z Berlina inicjatywę, by gonić przeciwników w drugiej fazie. W obu przypadkach doszli niemiecką ekipę i sety rozstrzygały się grą na przewagi, ale bez powodzenia dla zawiercian. Ostatnią piłkę trzeciej partii spudłował Konarski (27:29), a na finiszu czwartej również błąd własny zdecydował o przegraniu seta i całego meczu 1:3.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volleys 1:3 (21:25, 25:20, 27:29, 25:27)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Waliński, Kwolek, Rejno, Zniszczoł, Konarski, Tavares, Kozłowski, Dulski, Rajsner, Szalacha, Kovacevic, Łaba, Gruszczyński, Danani
Berlin Recycling Volleys: Tsuiki, Ronkainen, Dosanjh, Mote, Tille, Brehme, Carle, Trinidad de Haro, Kessel, Stalekar, Schott, Sotola, Krauchuk, Kowalski, Tsuiki