Puchar Świata Panów i Pań w biathlonie wystartował. W inauguracyjnych zawodach (Kontiolahti) swoje pierwsze punkty w karierze wywalczyła Joanna Jakieła.

Najlepiej z naszych reprezentantek spisała się Joanna Jakieła zajmując 28. miejsce z czasem +3.34.6 do zwyciężczyni Szwedki Hanny Oeberg. Jakieła trzy razy nie myliła się na strzelnicy, za czwartym razem popełniła dwa błędy, które kosztowały ją rundy karne. Mimo tego to najlepszy występ Jakieły w karierze i pierwsze punkty w cyklu Pucharu Świata.

Pozostałe Polki zdecydowanie częściej pudłowały, przez co zajęły odległe lokaty:

67. Kamila Żuk +7.22.8 (5 pudeł na strzelnicy)

71. Anna Mąka +7.44.2 (5 pudeł na strzelnicy)

78. Natalia Sidorowicz +9.04.7 (5 pudeł na strzelnicy)

Wczoraj startowali panowie. Zwyciężył Szwed Martin Ponsiluoma. Niestety cała nasza męska reprezentacja nie może zaliczyć tego występu do udanych. Polacy zajęli odległe pozycje:

49. Grzegorz Guzik +5.37.1 (2 pudła na strzelnicy)

80. Andrzej Nędza-Kubiniec +8.24.7 (4 pudła na strzelnicy)