JOSIP SOBIN fot.Karol Makowski polski-sport.com

Dziewiętnaście punktów Josipa Sobina i szesnaście Phila Greena oraz solidne występu innych zawodników Anwilu dało brązowym medalistom poprzedniego sezonu łatwą wygraną we własnej hali nad Polskim Cukrem Startem Lublin.

Świetnie grą kolegów drygował Lee Moore. Przed tygodniem obrońca włocławian rzucił trzydzieści jeden oczek ustanawiając swój rekord sezonu. Dziś zakończył spotkanie z siedmioma oczkami, ale dołożył do tego 3 zbiórki i 7 asyst oraz aż 7 przechwytów. Ten ostatni wskaźnik to rekord tego sezonu w Energa Basket Lidze.

Na początku spotkania świetnie skuteczne akcje Phila Greene’a oraz Josha Bostica dawały siedmioma punktami włocławianom. Spore problemy kadrowe utrudniały sytuację zespołu trenera Artura Gronka. Po późniejszej trójce Michała Nowakowskiego różnica wzrosła więc do 12 punktów. Tę część meczu serią 9:0 zakończyli jednak goście i po rzutach Scoochie Smitha przegrywali tylko 22:19. Mateusz Dziemba swoimi rzutami w drugiej kwarcie zbliżał lublinian na zaledwie punkt! Phil Greene i Lee Moore uspokoili jednak sytuację ekipy z Włocławka. Polski Cukier Start ciągle był bardzo blisko, a włocławianie nie potrafili zbudować już dużej przewagi. Ostatecznie jednak po pierwszej połowie wygrywali 37:34 dzięki kolejnej akcji Greene’a.

Zaraz na początku trzeciej kwarty trafienia Clevelanda Melvina i Scoochie Smitha dały przewagę drużynie z Lublina! Skończyło się to na serii 10:0! Szybko 11 punktami z rzędu odpowiedział zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza i po zagraniach Kamila Łączyńskiego był na prowadzeniu. Goście zatrzymali się w ataku, a wkrótce dzięki akcjom Luke’a Petraska gospodarze byli lepsi o 10 punktów. Trójka Michała Nowakowskiego ustawiła wynik po 30 minutach na 65:53. Włocławianie w kolejną kwartę weszli z jeszcze większą energią i po rzucie z dystansu Łączyńskiego mieli aż 22 punkty przewagi. Lublinianie byli tłem dla Anwilu.

ANWIL WŁOCŁAWEK – POLSKI CUKIER START LUBLIN  86:63  (22:19, 15:15, 28:19, 21:10)