Fot: plusliga.pl

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie Cuprum Lubin 3:0 w meczu 13.kolejki PlusLigi. Zespół z Warmii i Mazur dzięki zwycięstwu awansował w ligowej tabeli na 11 miejsce.

Gospodarze, którzy w poprzedniej kolejce stoczyli przegrany pięciosetowy bój z Ślepskiem Malow Suwałki od początku pierwszego seta wyszli na prowadzenie, które powiększali do stanu 20:16. Od tego momentu Olsztynianie zaczęli popełniać błędy co wykorzystali rywale, którzy doprowadzili do wyrównania 21:21, a za chwilę objęli prowadzenie. W końcówce seta lepiej spisywali się jednak siatkarze gospodarzy i wygrali 26:24.

W drugim secie gra była wyrównana jednak Olsztynianie w pewnym momencie odskoczyli na trzy oczka (14:11). W kolejnych akcjach utrzymywali przewagę, a w końcówce seta powiększyli przewagę i zwyciężyli 25:21.

W trzecim secie Olsztynianie od początku spotkania grali pewnie w zagrywce oraz dobrze bronili ataki Lubinian i szybko osiągnęli czteropunktową przewagę (10:6). Wraz z kolejnymi akcjami gospodarze powiększali przewagę i prowadzili już 17:9 jednak chwile później rywale zbliżyli się na cztery oczka (18:14). Dobra gra przyjezdnych była tylko chwilowa, bo kolejne akcje należały do Olsztynian, którzy prowadzili już 21:14 i ostatecznie wygrali 25:16 i mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)