W rewanżowym meczu piłkarek ręcznych w ramach 2 rundy EHF European Cup Eurobud JKS Jarosław wysoko wygrał z portugalskim Alavarium Love Tiles 44:21, będąc w przekroju dwóch spotkań lepszym aż o 33 bramki. Radość z historycznego sukcesu jarosławianek w postaci awansu do 3 rundy europejskich rozgrywek fotografował w mieście nas Sanem Damian Kuziora.

Drugie spotkanie bardziej zdecydowanie uwypukliło przewagę polskiego zespołu. Jarosławianki dobrze czuły się w ataku przy niezbyt zwartej obronie słabszego fizycznie i przy okazji młodszego zespołu z Portugalii. Po pierwszych wyrównanych minutach gry, miejscowe szybko przeszły do konkretów preferując nie tylko urozmaicony atak, ale także szybkie decyzje. Do takich zaliczyć należy dwa rzuty przez całe boisko do pustej bramki bramkarki Weroniki Kordowieckiej, spośród których jeden trafił do celu. Przyjezdne w pierwszej połowie jedenaście razy rozmontowały obronę Jarosławia, lecz polskiemu zespołowi nie przeszkodziło to w zdublowaniu względem goli rywalek.

Po przerwie szczypiornistki portugalskiego zespołu częściej gubiły piłkę, więc JKS miał sporo okazji do szybkich kontr. W tych specjalizowała się bardzo szybka Wiktoria Gliwińska, która aż 9 razy trafiła do siatki Alavarium. Przewaga gospodyń rosła szybko, a od 53 minuty już tylko piłkarki ręczne z miasta nad Sanem zdobywały bramki, zatrzymując się na wygranej 44:21 i zasłużonym awansie do trzeciej rundy European Cup.

Eurobud JKS Jarosław – Alavarium Love Tiles 44:21 (22:11)

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka 1 – Gadzina 5, Dorsz 3, Trawczyńska 2, Matuszczyk 6, Volovnyk 7, Gliwińska 9, Nestsiaruk 4, Mokrzka, Zimny, Smolinh 1, Strózik, Kozimur 2. Trener Monika Cholewa.

Alvarium: Antunes 1, Moreira – Rodrigues, Vieira 2, Silva 1, Trindade 4, Oliveira 2, Miranda, F. Gonçalves, Justino 9, Leite, Marques, L. Gonçalves 2. Trener Antonio Brousse.

Sędziowali Charalambous i Efstathiou (Cypr)

Kary: 10 i 14 min

Pierwsze spotkanie: Alavarium Love Tiles – Eurobud JKS Jarosław 26:36 (13:17)