Zofia Braun

Wczoraj zakończył się weekend juniorskiego Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W sobotę Polacy zdobyli w nim dwa srebrne medale, wczoraj dorzucili jeszcze brąz.

Brązowy krążek padł łupem dla naszej reprezentacji dzięki Zofii Braun, która w biegu masowym wywalczyła trzecie miejsce (6:41.05). Startowała również Liwia Kubin kończąc zmagania na dwudziestej lokacie.

Na 500 metrów mieliśmy bogaty wachlarz Polaków. Najlepiej spisała się Wiktoria Dąbrowska zajmując ósmą lokatę (41.77). Magdalena Smędzik (42.27) była dziesiąta, Zofia Braun dziewiętnasta (43.19), a Julia Grzywińska dwudziesta trzecia (43.66). U panów najlepiej wypadł Szymon Wojtakowski (31.77) i Michał Kopacz (37.81) zajmując kolejno siódme i ósme miejsce. Dalej był Antoni Pluta (38.21) – trzynasta pozycja i Maksymilian Rzepka (39.37) – dwudziesta trzecia lokata.

W kategorii neo-senior mieliśmy tylko jedną polską reprezentantkę Maje Płończyk (43.29), która ukończyła zawody na dwunastym miejscu.

Na dystansie 1500 metrów wystartowały Wiktoria Dąbrowska (2:10.54), Liwia Kubin (2:14.62) i Zofia Braun (2:14.92). Polki zajmowały kolejno czwarte, trzynaste i czternaste pozycje. Lokaty Szymona Wojtakowskiego (1:58.82), Mateusza Śliwki (1:59.71) i Maksymiliana Rzepeckiego (2:00.56) były bardziej odległe. Panowie uplasowali się kolejno na dwunastej, piętnastej i dwudziestej drugiej pozycji.