Szermierka PŚ juniorów
Foto: Facebook Polski Związek Szermierczy

W ten weekend rozgrywano szermiercze zawody Pucharu Świata w trzech miejscowościach: Sosnowcu, Lesznie i Laupheim. Największy sukces przyszedł w tym ostatnim, gdzie polskie reprezentantki wywalczyły srebrne medale. 

Zacznijmy więc od największego sukcesu odniesionego w niemieckim mieście. Szpadzistki w składzie: Cecylia Cieślik, Gloria Klaughardt, Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak rozstawione z drugim numerem w pierwszej rundzie otrzymały wolny los. W 1/8 finału zmierzyły się z Ukrainkami. Polki wygrały 39-37 i zameldowały się w ćwierćfinale. W nim zmagały się z Francuzkami, które pokonały bez większych problemów 45-33. W półfinale przyszedł czas na mocne Amerykanki. Kolejny raz to nasze reprezentantki były górą (38-32). W finale pogromczyniami naszych okazały się Włoszki, które wygrały 45-33. Mimo to nasze szpadzistki zdobyły srebrne krążki, po dobrych i zaciętych walkach.

W Sosnowcu trwała rywalizacja szablistek i szablistów. Panie w składzie: Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz, Klaudia Malgrem i Zuzanna Porada zwyciężyły z Brytyjkami 45-36. Na tym jednak się skończyło. W drugiej rundzie zostały pokonane przez Węgierki 42-45. Polki walczyły jeszcze o miejsca 5-8. Udało im się wskoczyć na szóste miejsce dzięki wygranej z Belgijkami 45-39. Z Niemkami nasze dziewczyny walkę o piąte miejsce przegrały 42-45. Panom również nie udała się sztuka wejścia do strefy medalowej. Marcel Broniszewski, Benedykt Denkiewicz, Krzysztof Kajor i Krzysztof Nowinowski najpierw pokonali pewnie w 1/8 Arabie Saudyjską 45-22. W ćwierćfinale trafili na Włochów, którym ulegli 39-45, później przegrali jeszcze z Francuzami 31-45. Spotkanie o siódmą lokatę padło już łupem Polaków, którzy walczyli zacięcie z Ukraińcami (45-42).

W Lesznie zmagali się floreciści. Nasi reprezentanci wystąpili w składzie: Adam Jakubowski, Piotr Kaskow, Jakub Kotek i Mateusz Kwiatkowski. W 1/8 finału rozgromili Holendrów 45-16. W kolejnej walce już tak świetnie nie było. Niemcy postawili trudne warunki zwyciężając z Polakami 45-36. Mimo to polscy floreciści wywalczyli sobie piąte miejsce po wygranych nad Duńczykami 45-21 i Brytyjczykami 45-34.

 

Poprzedni artykułPŚ juniorów w łyżwiarstwie szybkim: Tak dobre weekendy nie zdarzają się często!
Następny artykułPŚ w skokach narciarskich: Znamy skład reprezentacji Polski na Titisee-Neustadt i Engelberg!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!