Szymon Marciniak
Foto: laczynaspilka.pl

Spore wyróżnienie spotkało Szymona Marciniaka, który znalazł się w gronie dwudziestu arbitrów, którzy będą mieć okazję sędziowania dalszej fazy Mistrzostw Świata w Katarze. 

Szesnastu arbitrów pożegnało się z możliwością dalszej pracy na mundialu po 1/8 finału wyjeżdżając tak jak niektóre przegrane reprezentacje do domu.

W gronie Europejczyków, którzy zostali do dyspozycji FIFY na mecze 1/4, 1/2 i te medalowe pozostali: Słoweniec Ivan Barton, Francuzka Stephanie Frappart, Francuz Clement Turpin, Holender Danny Makkelie, Polak Szymon Marciniak, Hiszpan Antonio Mateu Lahoz, Anglicy Michael Oliver i Anthony Taylor, a także Włoch Daniele Orsato.

Poza nimi w Katarze zostali też: Katarczyk Abdullrahman Al Jassir, Mohammed Abdulla Mohammed ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Brazylijczycy Raphael Claus i Wilton Sampaio, Argentyńczycy Fernando Rapallini, Facundo Tello, Wenezuelczyk Jesus Valenzuela, Algierczyk Mustapha Ghorbal, Victor Gomes z RPA, Amerykanin Ismail Elfath oraz Meksykanin Cesar Ramos.

Według doniesień medialnych Szymon Marciniak jest faworytem do sędziowania 1/4 finału pomiędzy Portugalią, a Maroko. Możliwe też, że posędziuje któryś z półfinałów. Mecz finałowy ma poprowadzić Antonio Mateu Lahoz z Hiszpanii, bądź Włoch Daniele Orsato.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!