Ewa Pajor
DFB-Pokalfinale der Frauen 2017/18. VfL Wolfsburg - FC Bayern München. Köln, RheinEnergieStadion

Swoją strzelecką passę w Lidze Mistrzów podtrzymuje Ewa Pajor. W czwartej kolejce LM polska napastniczka zdobyła dwie bramki.

W meczu Wolfsburga z Romą pierwszy gol padł w 24. minucie. Jego autorką była właśnie Ewa Pajor, która wykorzystała asystę Sveindis Jane Jonsdottir. Początkowo nie było wiadomo czy gol będzie uznany, ponieważ Roma zgłaszała fakt opuszczenia futbolówki poza boisko. Kilkanaście minut później Polka mogła mieć dublet, ale nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarką Camelią Ceasar. To co nie udało się w pierwszej połowie przełożyła na drugą i w 53. minucie pokonała strzałem z główki Ceasar. Jej Wolfsburg wygrał końcowo 4:2 i jest już bardzo bliski awansu do ćwierćfinału, a Pajor umocniła się dodatkowo na prowadzeniu w klasyfikacji strzelczyń Ligi Mistrzów.

W tym sezonie Polka w czterech meczach Champions League strzeliła już sześć goli.