Fot. bizinstant.com

Brazylijski sędzia główny Wilton Sampaio, który podyktował karnego przy wejściu w polu karnym Krystiana Bielika w nogi Saleha Al-Shehriego będzie rozjemcą w spotkaniu Anglii z Francją.

Celem Anglii jest odniesienie największego od 56 lat sukcesu w Pucharze Świata. Synowie Albionu mieli przed wylotem do Kataru już spakowane symboliczne trofeum w osobnej walizce. Ćwierćfinałowe starcie z aktualnymi mistrzami świata Trójkolorowymi, będzie dla Gareth’a Southgate’a wyzwaniem.

Wilton Sampaio nie ma żadnej historii związanej z którąś z drużyn. Mecz tych zespołów posędziuje po raz pierwszy. Do tej pory rozdał 10 żółtych kartek i sędziował mecze Polski z Arabią Saudyjską, Holandii z Senegalem i z USA.

Presja ciążąca na obydwu ekipach będzie wysoka. W półfinale zameldowały się już ekipy Argentyny i Chorwacji, które ze sobą zagrają. W sobotę czekamy na kolejną parę tej fazy rozgrywek.

Asystentem sędziego wideo (Var) jest Kolumbijczyk Nicolas Gallo. Wesprą go Hiszpanie Juan Martinez i Alejandro Hernandez oraz Brazylijczyk Neuza Back.

Sampaio sędziował 381 meczów w swojej karierze, rozdając 1856 żółtych i 102 czerwonych kartek. Przyznał również 114 rzutów karnych.

Spotkanie na AL-Bayt stadium rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!