W hicie PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock po znakomitych ostatnich sekundach spotkania pokonała Łomża Industria Kielce 29:27 i została samodzielnym liderem PGNiG Superligi.

Przed pojedynkiem oba zespołu w dwunastu spotkaniach zgromadziły komplet zwycięstw i spotkanie w Płocku wskazać miało samodzielnego lidera tabeli. Wynik spotkania Szymon Sićko jednak odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Pomiędzy piątą, a dziewiątą minutą Płocczanie nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza rywali, a zespół z Kielc trafił trzykrotnie i wyszedł na prowadzenie 5:3. W kolejnych akcjach dobrze spisywali się gospodarze i odrobili stratę doprowadzając do wyrównania 11:11 na niespełna pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy. W końcówce zawodnicy mistrza Polski ponownie odskoczyli na dwie bramki jednak trafienie w ostatnich sekundach pierwszej połowy w wykonaniu Tina Lucina doprowadzili do wyrównania.

Drugą część spotkania rozpoczął Kosorotov, a w 34.minucie gospodarze prowadzili 18:16. Od tego momentu w ofensywie skuteczni byli przyjezdni, którzy zdobyli trzy bramki nie tracąc żadnej. W 42.minucie czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Krajewski. Grając przez dwie minuty w przewadze jednego zawodnika Kielczanie nie potrafili pokonać dobrze spisującego się w bramce Jastrzębskiego, a w 50.minucie Orlen za sprawą Licina doprowadził do wyrównania. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił zyskać większej niż jednobramkowa przewaga. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy za sprawą Lovro Mihica, a w swojej akcji Kielczanie popełnili błąd i stracili piłkę co wykorzystał zespół z Płocka, który po bramce Żytnikowa wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kielczanie próbowali odrobić straty jednak popełnili faul w ataku i na niespełna na minutę przed zakończeniem spotkania Wisła miała piłkę w posiadaniu i utrzymała prowadzenie wygrywając 29:27.