Fot: wroclaw.tvp.pl

Maciej Bielec zajął trzynaste miejsce w zawodach Pucharu Świata w szpadzie rozgrywanego w Vancouver. Polak okazał się najlepszy ze wszystkich reprezentantów Polski startujących w Kanadzie.

Bielec jako jedyny reprezentant Polski zdołał awansować do głównej części zawodów w której wzięło udział 64 zawodników. W pierwszym swoim pojedynku polski szpadzista pokonał 15:12 Włocha Giacomo Paoliniego, a w 1/16 finału okazał się lepszy od Hiszpana Manuela Barduesa wygrywając 15:5. 25-letni zawodnik w ćwierćfinale okazał się słabszy od Ukraińca Wołodymira Stankiewicza (11:15).

Wśród kobiet w najlepszej „64” turnieju wystąpiły trzy reprezentantki Polski. Najlepiej spisała się Magdalena Pawłowska, która zawody ukończyła na 30.miejscu. Siedem miejsc niżej sklasyfikowana została Renata Knapik-Miazga, a Martyna Swatowska-Wenglarczyk swój udział w turnieju zakończyła na 57.pozycji.