Foto: laczynaspilka.pl

Polski arbiter Szymon Marciniak, który doskonale sprawuje się na mundialu w Katarze 2022 dostał od Pierluigi Colliny mecz finałowy. 

Marciniakowi towarzyszyć będą jak zwykle Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, który nawiąże do historii swojego ojca i podobnie jak on weźmie udział w finale MŚ.

– Obsada finału to decyzja niezwykle prestiżowa. Prowadzenie finału mundialu to wyróżnienie dla sędziego, jego asystentów i kraju, z którego pochodzą. To również byłoby docenienie UEFA, bo z tej konfederacji piłkarskiej jest Szymon. Dużo w tym wszystkim geopolityki – mówi Tomasz Mikulski, szef Kolegium Sędziów PZPN.

Polski sędzia był rozjemcą w starciach Francja – Dania w fazie grupowej i Argentyna – Australia w 1/8 finału. Dzięki dobrej pracy był do samego końca faworytem do poprowadzenia meczów o 3. miejsce i o końcowy triumf na wielkim wydarzeniu piłkarskim dla kibiców piłki nożnej z całego świata.

Finał turnieju w Katarze (Argentyna – Francja), zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!