Fot: plusliga.pl

Indykpol AZS Olsztyn po pięciosetowym boju pokonał dość niespodziewanie na wyjeździe Grupę AZOTY ZAKSE Kędzierzyn – Koźle 3:2 odnosząc dziewiąte ligowe zwycięstwo w sezonie.

W pierwszym secie gra była wyrównana jednak to gospodarze odskoczyli na cztery punkty przewagi (14:10). W kolejnych akcjach utrzymywali prowadzenie i wygrali seta otwierającego spotkanie 25:17.

Na początku drugiej partii Olsztynianie zdobyli trzypunktową przewagę jednak po chwili ZAKSA odrobiła stratę i doprowadziła do wyrównania (5:5) by za chwile objąć prowadzenie 10:9. W końcówce spotkania przyjezdni dobrą zagrywką odrzucili rywali od siatki i objęli prowadzenie 22:19, które utrzymali do końca seta zwyciężając 25:22.

W trzecim secie Olsztynianie zostali całkowicie zaskoczeni przez gospodarzy, którzy zdobyli…dziesięć punktów z rzędu i prowadzili 10:1. W końcówce spotkania goście ZAKSA w kolejnych akcjach kontynuowała dobrą grę i zwiększyła prowadzenie do dwunastu punktów prowadząc 21:9. W końcówce spotkania goście zmniejszyli prowadzenie jednak to Kędzierzynianie wygrali seta 25:18.

Czwarta partia rozpoczęła się od serii trzech punktów zdobytych przez zespół gospodarzy, którzy w kolejnych akcjach utrzymywali trzypunktową przewagę nad rywalami. Olsztynianie w kolejnych akcjach zaczęli popełniać błędy co wykorzystali gospodarze i po serii trzech punktów z rzędu powiększyli przewagę do sześciu punktów (15:9), jednak szybko przewaga została zmniejszona i po trzech asach serwisowych Butryna Olsztynianie doprowadzili do wyrównania. W końcówce spotkania AZS wyszedł na prowadzenie i wykorzystał trzecią piłkę setową wygrywając 27:25.

W decydującym o zwycięstwie secie Olsztynianie podbudowani zwycięstwem w czwartej partii rozpoczęli seta od prowadzenia 4:2, a chwile później po błędzie w ataku zawodnika ZAKSY prowadzili 6:3. Gospodarze zaskoczeni takim obrotem sprawy grali nerwowo co wykorzystali przyjezdni, którzy zmieniali strony prowadząc 8:4. ZAKSA nie potrafił odrobić strat do końca seta i to Olsztynianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:17, 22:25, 25:18, 25:27, 12:15 )