Ewa Pajor
DFB-Pokalfinale der Frauen 2017/18. VfL Wolfsburg - FC Bayern München. Köln, RheinEnergieStadion

Ewa Pajor zachwyca w tym sezonie UEFA Women’s Champions League. Reprezentantka Polski dzięki 7 bramkom w tych rozgrywkach została królową strzelczyń jesiennej fazy Ligi Mistrzyń. Dzisiaj swój dorobek powiększyła trafieniem przeciwko SKN St. Pölten, a jej VfL Wolfsburg wygrał w Austrii aż 8:2.

Kapitan reprezentacji Polski przed ostatnią, szóstą kolejką LM liderowałą w klasyfikacji strzelczyń z sześcioma trafieniami. O jeden gol mniej miały Aitana Bonmatí z Barcelony oraz grająca w Benfice Lizbona Cloé Lacasse. Obie te piłkarki w ostatniej serii gier nie zdołały jednak wpisać się na listę strzelczyń. Zrównała się z nimi natomiast Sam Kerr, która piątego gola zdobyła dzisiaj przeciwko PSG. Ewa Pajor tym samym dzięki dzisiejszej bramce z mistrzyniami Austrii jeszcze powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji strzelczyń Champions League.

Nasza rodaczka rzecz jasna wybiegła w pierwszym składzie Wolfsburga na mecz z SKN St. Pölten. Na ławce rezerwowych po niemal miesiącu przerwy usiadła natomiast Katarzyna Kiedrzynek. „Wilczyce” do przerwy prowadziły 3:0, lecz żadne z tych trafień nie było udziałem polskiej napastniczki. Pajor rozpoczęła natomiast strzelanie po zmianie stron. W 56. minucie do dośrodkowania Kathrin Hendrich niepewnie wyszła bramkarka gospodyń – Carina Schlüter. Przyszła konkurentka Natalii Piątek nie zdołała złapać futbolówki, a najszybciej dopadła do niej Ewa Pajor i z kilku metrów wpakowała piłkę do praktycznie pustej bramki. Reprezentantka Polski tym samym po raz siódmy w obecnym sezonie Ligi Mistrzów mogła cieszyć się z gola. Nasza rodaczka zresztą 11 minut później lekko musnęła centrę z prawego skrzydła, czym zanotowała asystę przy bramce Tabei Waßmuth.

Ewa Pajor na placu gry przebywała do 72. minuty. Wówczas zmieniła ją Pauline Bremer, która także zdołała trafić do siatki. Dzięki wygranej 8:2 VfL Wolfsburg zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie B Ligi Mistrzyń. Bilans „Wilczyc” z fazy grupowej to 4 zwycięstwa i 2 remisu, co przełożyło się na 14 punktów.