STEPHANIE JONES

Koszykarki Energii Toruń odnoszą czwartą wygraną w sezonie. To sprawia, że w tabeli EBLK panuje jeszcze większy ścisk na miejscach od szóstego do dziewiątego. Ważną postaciami w Enerdze były Angelika Stankiewicz i Alexis Adebayo.

Początek spotkania to gra kosz za kosz. Obie drużyny na trafienie trzy punktowe jednych odpowiadały tym samym. Gdy w połowie kwart torunianki prowadziły 10:8 szybkie pięć oczek zdobyła Karolina Stefańczyk i Ślęza prowadziła trzema oczkami. Ale po chwili trafieniem zza łuku wyrównała Angelika Stankiewicz. Do końca kwarty żadna z ekip nie była w stanie osiągnąć przewagi. Już w premierowej kwarcie obie drużyny trafiły po cztery trójki. Po wznowieniu gry szybkimi akcjami i najważniejsze bardzo skutecznymi popisywały się gospodynie. Kolejne trafienia zza łuku Pszczolarskiej, Jones i Podkańskiej przedzielone dwoma punktami Louki dały dziewięciopunktowe prowadzenie  gospodyniom. Kilkadziesiąt sekund później po akcji 2+1 Jones torunianki prowadziły już nawet dwu cyfrowo. Ślęza rzuciła się do odrabiania strat i szybko zmniejszyły prowadzenie rywalek do stanu 30:28, ale kolejna trójka Angeliki Stankiewicz ochłodziła trochę zapędy podopiecznych trenera Rusina. W końcówce drugiej kwarty przewaga ekipy z grodu Kopernika wynosiła siedem oczek. W trakcie gry wrocławianki nie mogły złamać minimalnej przewagi gospodyń.

Po zmianie stron szybciej rozkręcały się znowu torunianki. Prym w zespole z Kujawsko-Pomorskiego wiodły Angelika Stankiewicz i Alexis Jones. Ta pierwsza po trzech kwartach miała 25 oczek i 5 asyst (11/12 za 1 i 4/5 za trzy) druga dołożyła 24 pkt, 4 zbiórki i 7 asyst oraz 5/10 za trzy). Torunianki seryjnie trafiały i szybko odskakiwały rywalkom. Właśnie trafienia trzypunktowe były solidną bronią gospodyń, a dodając fakt, że wrocławianki po trzech minutach tej kwarty miały już pięć fauli zespołowych dopełniał słabą postawę gości. Dopiero w końcówce gdy na tablicy pozostawało około dwóch minut akcją 2+1 dla Ślęzy popisała się Stephanie Jones i  straty przyjezdnych malały do trzynastu oczek. Taką przewagę miały torunianki po trzydziestu minutach. W czwartej kwarcie aktywna była Stephanie Jones, a ważne trafienia dodawała Anna Jakubiuk. Wrocławianki dzięki tej dwójce zaczęła wracać do meczu. W połowie kwarty torunianki prowadziły tylko ośmioma oczkami. W osiem i pół minuty przyjezdne odrobiły trzynaście oczek wygrywając przełom trzeciej i czwartej odsłony 11:24! Jednak torunianki zaskoczyły wygrywając następne 3,5 minuty 9:3, dzięki czemu różnica czternastu oczek pozwalała myśleć o spokojniej wygranej.

Angelika Stankiewicz i Alexis Adebayo dla torunianek zdobyły odpoiwiednio 29 i 27 oczek, a dla Ślęzy potężne double double zaliczyła Stephanie Jones z 28 punktami i 18 zbiórkami oraz 3 asystami.

ENERGA TORUŃ – 1 KS ŚLĘZA WROCŁAW 91:78  (16:18, 29:20, 34:28, 12:12)