Vive Kielce
Fot. Twitter @ehfcl

Od 1. stycznia 2023 roku nastąpiła zmiana nazwy drużyna mistrzów Polski w piłce ręcznej. Od początku roku 2023 klub nazywa się „Industria Kielce”, a wcześniej klub znany był pod nazwą  „Łomża Industria Kielce”.

To już nie pierwsza zmiana w nazwie kieleckiego klubu. W ciągu ostatnich trzech lat nazwa klubu zmieniała się już sześciokrotnie. Ma to związek ze sponsorami. Pod koniec 2022 roku od zespołu odwrócił się sponsor Van Pur S.A, który jest właścicielem piwa Łomża mimo, że kontrakt obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Teraz Kielczanie muszą pilnie poszukiwać sponsorów, którzy będą mogli zalepić deficyt po Van Pur S.A. W przypadku nie znalezienia takiego Industrię Kielce będzie czekało pożegnanie się z kilkoma świetnymi szczypiornistami.

Nazwa ,,Industria Kielce” została wprowadzona od 1. stycznia 2023 roku i funkcjonuje już na wszystkich mediach społecznościowych klubu. Wcześniej klub posługiwał się między innymi takimi nazwami jak: Vive Tauron Kielce, PGE Vive Kielce, KS Kielce, Łomża Vive Kielce i od 27. czerwca 2022 do 31. grudnia 2022 r Łomża Industria Kielce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!