Linette

Magda Linette pokonała Lucię Bronzetti i doprowadziła do remisu w spotkaniu ćwierćfinałowym pomiędzy reprezentacją Polski, a Włoch.

O tym która z reprezentacji awansuję do najlepszej czwórki turnieju zdecyduję starcie mikstów w których wystąpią Iga Świątek w parze z Hubertem Hurkaczem oraz Camilla Rosatello wraz z Lorenzo Muettim.

Linette, która znalazła się pod ogromną presją po porażce Huberta Hurkacza o czym pisaliśmy TUTAJ sprostała zadaniu i bardzo łatwo pokonała rywalkę oddając jej w całym spotkaniu zaledwie trzy gemy!

Sklasyfikowana na 48.miejscu w rankingu WTA Polka w czwartym secie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:1, a w kolejnych trzech gemach również okazała się lepsza i wygrała 6:1 wykorzystując trzecią piłkę setową.

Drugi set rozpoczął się od przełamania do zerw w wykonaniu Linette, która grała bardzo pewnie i ponownie przełamała rywalkę w piątym gemie wychodząc na prowadzenie 4:1. Reprezentantka Polski nie miała słabszych chwil w całym spotkaniu i wygrała drugiego seta 6:2 i cały mecz 2:0.

Magda Linette – Lucia Bronzetti 6:1, 6:2