Choć Kinga Szemik jako nowa piłkarka Stade Reims została zaprezentowana w lipcu, dopiero dzisiaj 25-latka doczekała się premierowego występu w oficjalnym meczu swojego klubu. Miało to miejsce w pojedynku 1/16 Pucharu Francji przeciwko Paris FC.

Reprezentantka Polski w tym sezonie jest jedynie zmienniczką Emily Alvarado. Meksykanka wystąpiła we wszystkich jedenastu jesiennych meczach ligowych Reims, a nasza rodaczka za każdym razem jej poczynania obserwowała z ławki rezerwowych. Szansą do debiutu okazał się dla Kingi Szemik krajowy puchar, gdzie szanse dostało kilka nominalnych rezerwowych.

Mistrzyni Europy U-17 z 2013 roku starcie pucharowe z Paris FC rozpoczęła w podstawowym składzie. Pojedynek ten świetnie rozpoczął się dla gospodyń. Po kwadransie gry Annaïg Butel sfaulowała rywalkę w polu karnym, za co została podyktowana „jedenastka”. Na gola zamieniła ją Rachel Corboz. Brązowe medalistki Division 1 Arkema z poprzedniego sezonu odpowiedziały niespełna dziesięć minut później. Remis przywróciła Célina Ould Hocine. Paris FC mogło objąć prowadzenie przed przerwą, lecz uderzenie strzał Gaëtane Thiney z kilku metrów w świetnym stylu obroniła Kinga Szemik.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy paryżanki i tak wyszły na prowadzenie za sprawą bramki Gaëtane Thiney. Później do akcji wkroczyła jednak Melchie Dumornay. Dzięki dwóm trafieniom 19-letniej Haitanki Reims znowu miało skromną przewagę. W końcówce gola zanotowała też inna reprezentantka Haiti – Kethna Louis. Paris FC stać było jedynie na kontaktową bramkę Ouleymaty Sarr. Był to kres możliwości faworyzowanych paryżanek. W doliczonym czasie awans drużyny Kingi Szemik do 1/8 finału Pucharu Francji przypieczętowała Kessya Bussy. 21-latka ustaliła tym samym wynik tego obfitującego w gole meczu na 5:3.