Po poprowadzeniu finału MŚ Szymon Marciniak był arbitrem głównym hitu pomiędzy Al Ahly a Pyramids FC (3:0). Teraz polski sędzia otrzymał kolejne spotkanie do posędziowania.

3 stycznia Pan Szymon miał niezwykle spokojny wieczór, bowiem pierwszą i jedyną żółtą kartkę pokazał dopiero w 64. minucie.

W meczu miała miejsce jedna kontrowersyjna sytuacja. W 60. minucie zawodnik Pyramids FC został trafiony piłką w rękę z bliskiej odległości. Z tego też powodu miejscowi piłkarze domagali się rzutu karnego. Marciniak szybko uciął protesty gospodarzy, podejmując słuszną decyzję o nieprzyznaniu jedenastki. Ostatecznie rywalizację wygrał zespół Al Ahly 3:0.

Informację na temat następnego wyzwania dla Marciniaka przekazał dziś ekspert TVP Sport, Łukasz Gikiewicz. Według niego rozjemca zajmie się poniedziałkowym starciem, w którym to Al-Ittihad (4. klub w tabeli) zmierzy się na wyjeździe z zespołem Grzegorza Krychowiaka, czyli z Al-Shabab. Po 11. kolejce „Krycha” i spółka są wiceliderem ligi. Przed nimi tylko Al-Nassr, do którego trafił ostatnio Cristiano Ronaldo.

Pierwszy gwizdek dzisiejszego solenizanta zabrzmi 9 stycznia o godzinie 19:15.