W meczu 4. rundy Pucharu Szkocji liderujące w lidze Glasgow City pewnie pokonało Hamilton Academical. Wynik spotkania na 4:0 ustaliła w drugiej połowie Kinga Kozak.

Reprezentantka Polski rozpoczęła to starcie w podstawowym składzie. Faworytki na prowadzenie wyszły już w 7. minucie, kiedy z ponad 20 metrów idealnie do bramki przymierzyła Beatriz Prades. Nie minęło dziesięć minut, a na tablicy widniał już rezultat 2:0. Bliska trafienia była Kinga Kozak, lecz jej uderzenia skutecznie blokowały przyjezdne. Futbolówka znalazła się jednak pod nogami Erin Greening, która wpisała się na listę strzelczyń. Chwilę później znowu przed szansą stanęła nasza rodaczka. Tym razem na posterunku po woleju Kingi Kozak stanęła bramkarka gości – Chloe Nicolson. Do przerwy aktualne wicemistrzynie Szkocji prowadziły 3:0 dzięki trafieniu swojej kapitan, Hayley Lauder.

W 62. minucie reprezentantka Polski mogła zanotować asystę. Strzał Emily Whelan obroniła jednak Chloe Nicolson. Dwie minuty później było już 4:0. W pole karne dośrodkowała Megan Foley, a z bliskiej odległości futbolówkę do siatki wpakowała Kinga Kozak. Nasza rodaczka miała jeszcze szansę na powiększenie przewagi zespołu z Glasgow, jednak w 70. minucie znowu na wysokości zadania stanęła bramkarka przyjezdnych, która obroniła strzał z dystansu 20-latki.

Kinga Kozak zanotowała w tym pojedynku pełne 90 minut, a jej trafienie ustaliło wynik na 4:0.