Trzecia kolejka Ligi Mistrzyń nie była szczęśliwa dla zespołu Grupy Azoty Chemika Police, który przegrał z Eczacibasi Stambuł 1:3.

Do spotkania oba zespoły przystępowały po dwóch zwycięstwach odniesionych we wcześniejszych kolejkach jednak to zespół z Turcji prowadził z sześcioma punktami, a mistrzynie Polski z 5 oczkami na koncie plasowały się na drugim miejscu.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Polski, który utrzymywał 2-3 punkty przewagi, a w pewnym momencie prowadził już 22:18. W końcówce Turczynki nie potrafiły odrobić strat i to przyjezdne wygrały partię otwierającą 25:21.

W drugiego seta lepiej weszły zawodniczki Eczacibasi Stambuł, które szybko zyskały dużą przewagę (8:3), a po kilku piłkach powiększyły ją prowadząc nawet 17:5! Do końca seta zespół z Polic nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu gry i przegrał 25:14.

W trzeciej partie Grupa Azoty prowadziła 4:2 jednak bardzo szybko gospodynie doprowadziły do wyrównania, a za chwilę prowadził 11:6. Zawodniczki z Polic w pewnym momencie zaczęła dobrze grać w obronie i kończyć kontrataki i doprowadził do wyrównania 13:13. Niestety w kolejnych akcjach nie potrafił wykorzystać ataków i przegrały trzeciego seta 25:20.

Czwarty set był wyrównany do momentu 8:8 gdy na zmianę oba zespoły prowadziły punktem. Wraz z upływem czasu zespół ze Stambułu zyskiwał przewagę i wygrał czwartą partię 25:17 i cały mecz 3:1.

Liga Mistrzyń – 3.kolejka
Eczacibasi Stambuł – Grupy Azoty Chemika Police 3:1 ( 21:25, 25:14, 25:20, 25:17)

Eczacıbaşı VitrA Stambuł: Bosković, Arici, Heyrmann, S. Sahin, Baladin, Guveli, Ognjenović, E. Sahin, Fabris, Erkek, Woronkowa, Jack, Cetinay, Sebnem Akoz.
Grupa Azoty Chemik Police: Cipriano, Korneluk, Brakocević-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Czyrniańska, Sikorska, Pol, Stenzel, Jagła.